PROJEKTOWANIE

Projektowanie "wnętrz otwartych" jest dla mnie miłym procesem, który składa się z kilku etapów. Na samym początku miło jest poznać osobę, dla której mam stworzyć nową zieloną przestrzeń. Zazwyczaj pracę nad projektem zaczynam od rozmowy, wspólnego przeglądania katalogów roślinnych dla znalezienia punktu zaczepienia, odkrycia upodobań i oczekiwań właściciela ogrodu. Właściwie po dwóch takich spotkaniach, spacerze po ogrodzie, mogę zabrać się do realizacji i pracy nad projektem.

Jednak nie zawsze trzeba zaczynać od robienia projektu.
Jeżeli jesteś osobą odważną, otwartą na współpracę, gotową na nowe wyzwania, możemy zacząć budowę ogrodu na zasadzie improwizacji. W taki sposób także powstają piękne ogrody. Trzeba tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteś gotowa /gotowy na to, by wizualny efekt pracy zobaczyć, gdy zakończymy zakładanie ogrodu? I czy masz do mnie zaufanie?

W przeciwnym razie radzę skorzystać z jednej z trzech możliwości wykonania projektu grodu.

     PROJEKT KONCEPCYJNY OGRODU:

To koszt około 1000zł brutto przy powierzchni do 1000m2. Plan wykonuję ręcznie w kolorze w skali 1:100. Zaznaczam na nim granice działki, tworzę poszczególne obszary wytyczone zgodnie z oczekiwaniem klienta, zaznaczam i określam rodzaj nasadzeń, elementy małej architektury, wody, nawierzchni. Powierzchnie pod nasadzenia rozrysowane są z podziałem na gatunki roślin, które zostaną zastosowane w projekcie np. byliny-bodziszek łąkowy, kwiaty jednoroczne-begonie, krzewy ozdobne-obiela itp. Projekt zawiera także część opisową, w której dokonuję charakterystyki roślin z użyciem ich zdjęć. W cenę projektu wliczona jest dwukrotna wizyta w ogrodzie. ( poza granicami powiatu kętrzyńskiego doliczam koszty dojazdu do klienta).

     PROJEKT SZCZEGÓŁOWY OGRODU:

To koszt około 1900zł brutto, przy powierzchni do 1000m2. Składa się z części graficznej (rysunek projektu), kosztorysu i części opisowej ogrodu. Oprócz czynności jak w punkcie 1, w projekcie szczegółowym dokonuje wykonanie dokładnego rysunku ze wskazaniem ilości roślin, jakie będą potrzebne do realizacji danego założenia. W następstwie powstaje kosztorys, dzięki któremu mogę oszacować koszt realizacji inwestycji. Część opisowa zawiera instrukcję jak własnoręcznie zrealizować projekt i zbudować swój ogród. Zawiera charakterystykę roślin przeważających w projekcie oraz porady dotyczące ich pielęgnacji. W cenę projektu wliczony jest także koszt dwukrotnej wizyty w ogrodzie (poza granicami powiatu kętrzyńskiego doliczam koszty dojazdu do klienta), wizualizacja projektu 2D w dwóch ujęciach najciekawszych założeń ogrodu. Za dodatkową opłata 300zł brutto dokonuje wizualizacji projektu 3D z możliwością "wirtualnego spaceru" po ogrodzie.

     PROJEKT "E":

To koszt 50% wartości z pozycji 1 lub 2. Projekt taki powstaje przy pomocy specjalnie stworzonego formularza z pominięciem osobistej konsultacji i wizyty w ogrodzie. Jego forma pozwala na nawiązanie współpracy na terenie całej Polski. Wraz z nadesłaniem wypełnionego formularza, który przesyłam na życzenie zainteresowanej osoby, kopią mapy geodezyjnej działki w skali 1:100 (po zakończeniu współpracy będzie do zwrotu), kilkoma zdjęciami posesji, rozpoczynam prace nad projektowaniem ogrodu. Stworzony i opisany projekt przesyłam drogą elektroniczną (skan  gotowy do druku w wysokiej rozdzielczości ) lub pocztową.