EKOLOGIA W ATELIER

Naturalne ogrody biologiczne sięgają korzeniami daleko w przeszłość. W dzisiejszych czasach uprawa rośli z godnie z prawami przyrody jest nie tylko zaleceniem współczesnej nauki, ale także kontynuacją wielowiekowej tradycji.
W ubiegłych stuleciach w wiejskich ogrodach znano i stosowano w codziennej praktyce najważniejsze założenia upraw biologicznych: kompostowanie, naturalne nawożenie, uprawy współrzędne i naturalne sposoby zwalczania szkodników. Niegdyś taka uprawa, która dziś nazywa się alternatywą, była jedyną, niezastąpioną. Jednak te wszystkie naturalne metody upraw stopniowo odchodziły w przeszłość. Szybko rozpowszechniono stosowanie nowoczesnych technologii, środki chemiczne zrobiły furorę, zwłaszcza tempo ich działania. Kiedy w całej przyrodzie zaczęto dostrzegać skutki uboczne tej innowacji, zwrócono się znowu w kierunku rozwiązań biologicznych, zwanych również EKOLOGICZNYMI.

Zastosowanie w ogrodzie naturalnych metod biologicznych jest warunkiem osiągnięcia sukcesu. Kultura taka prowadzenia ogrodu jest pracochłonna. Wymaga  posiadanie czasu i wiedzy. Wiedzy na temat uprawy współrzędnej, dzięki której właściwe dobrane sąsiedztwo roślin pobudza ich wzrost i chroni przed szkodnikami i chorobami. Wiedzy na temat produkcji kompostu dla zachowania zdrowia, żyzności i urodzajności gleby. Wiedzy na temat naturalnego nawożenia, wytwarzania do tego celu własnych preparatów i dostarczania ich tam, gdzie będą przydatne.
I na końcu została nam potrzeba mulczowania, tak mało stosowana, a potrzebna, by pobudzić naturalne procesy zachodzące w glebie, zachować jej wilgotność i przepuszczalność.
       To wszystko to ogrom pracy.
By nam ją ułatwić i ograniczyć czas jaki potrzeby jet na wytworzenie tych wszystkich produktów, które możemy zastosować w sadach, ogrodach, warzywnikach  za zachowaniem naturalnych, biologicznych metod, wyhodowano i wprowadzono do zastosowania Efektywne Mikroorganizmy, które w każdym calu i w równie doskonały sposób zastąpią nam, lub wspomogą  stosowanie w sowim otoczeniu tego, czego oczekuje od nas natura i naturalne czyste, zdrowe środowisko.